Ka përfunduar me rezutlatin 2 me 1 ndeshja midis skuadrës së Snglisë dhe Kroacisë e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Skuadra e Anglisë ka zhvilluar një lojë të mirë deri duke e dominuar lojën dhe duke pasur më shumë raste, por në minutën e 57-të ka shënuar skuadra e Kroacisë me sulmuesin kryesor, Kramaric,  shkruan PanoramaSport.

Megjithatë e menjëhershme ka qenë dhe përgjigja e anglezëve duke përmbysur gjithçka për vetëm 8 minuta me Lingard dhe Kejn.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb