Diamanti më i madh në botë, i nxjerrë në ankand nga shtëpia e ankandeve Christie’s në Gjenevë është shitur për 34 milion dollarë, rreth 28,7 milion euro.

Një rekord duhet thënë, sepse përveç gurit të jashtëzakonshëm, 163,41 karat, pa defekte, blerësi ka fituar edhe një gjerdan smeraldësh dhe diamantesh i quajtur Art de Grisogono.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: