Një superjaht i dytë i lidhur me Roman Abramovich është ankoruar në resortin turk të Marmaris pasi qeveritë perëndimore kritikuan sanksionet ndaj miliarderit rus.

Të hënën, një tjetër jaht mbërriti në Bodrum pasi kapërceu ujërat e vendeve të Bashkimit Evropian.

Ndërsa kritikoi ashpër pushtimin, Turqia tha se është kundër sanksioneve të vendosura nga aleatët e saj të NATO-s në parim, duke e bërë Ankaranë një strehë të sigurt për rusët që kërkojnë të bëjnë investime dhe të ruajnë asetet.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: