Gjykata e Apelit të Tiranës do e shqyrtojë në dhomë këshillimi ankimimin e Prokurorisë për pushimin e akuzave ndaj kreut të PD, Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë për lobimin e PD në SHBA.

Shkalla e Parë rrëzoi akuzën për pastrim parash por më pas dhe atë për falsifikim dokumentash lidhur me lobimin e PD ndërsa Prokuroria vendosi ta çojë në apel këtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb