Një ndeshje miqësore e planifikuar midis Milanit dhe Juventusit më 24 korrik është anuluar, pasi në vend të kësaj rossonerët do të përballen me Modenan.

Të dy gjigantët e Serie A pritej të masnin forcat vetëm disa javë para se të fillonte sezoni 2021-22, në fundjavën e 22 gushtit.

Dy ekipet nuk mundën të dakortesoheshin për një vend, dhe sot u njoftua se loja nuk do të zhvillohej.

Stefano Pioli dhe Milan në vend të kësaj do të presin Modenën në terrenin Milanello më 24 korrik.

 

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb