Pas reagimit të Ambasadës Amerikane e cila bëri thirrje që qytetarët shqiptarë të distancohen në protestën e nesërme nga çdo akti dhune dhe pas shprehjes se mbrojnë integritetin dhe procesin zgjedhor në Shqipëri, vjen edhe reagimi i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi.

Kjo e fundit ishte në një lidhje live me studion e emisionit “Të Paekspozuarit” në News 24 kur Ambasada e SHBA-ve shpërndau mesazhin e saj. Kryemadhi tha se ia kanë bërë të qartë Ambasadës s♪7 SHBA, se opozita bën vetëm protesta paqësore.

“Ambasadës Amerikane ia bëmë të qartë se protestat tona kanë qenë paqësore, kanë qenë provokatorët ata që kanë hyrë për të krijuar akte dhune”,- tha Kryemadhi.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb