TIRANE

Në përfundim të deklarët për mediat, e cila pasoi vendimin e kryeministrit Edi Rama për shkarkimin e bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila, kryedemokrati Lulzim Basha apeloi shqiptarët të mos bien pre e provokimeve dhe e skenarëve kriminalë të Edi ramës dhe shpurës së banditëve të tij.

“ju bëj thirrje të gjithë anëtarëve dhe mbështetësve të Partisë Demorkatike, por edhe të gjithë qytetarëve, mos bini pre e provokimive dhe e skenarëve kriminalë të Edi ramës dhe shpurës së banditëve të tij.Ne jemi të fortë. Ne jemi shumicë.

Ne e dimë cila është rruga përpara dhe nuk ka asgjë që na kthen mbrpasht. Ne do jemi të gjithë shumë mirë. Shqipëria do të bëhet shpejt shumë mirë. Rama dhe mercenarët e tij do të jenë shumë keq së shpejti. Ata e dinë fundin e tyre, prandaj reagojnë si egërsirat e plagosura për vdekje.”  -u shpreh Basha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb