Apeli la në fuqi masën ‘detyrim paraqitje’ dhe bllokim të pasaportës për ish-kryeministrin Sali Berisha.

Ndërkohë, avokati i tij deklaroi se kjo është një masë antikushtetuese. Sipas Genc Gjokutajt, Berisha nuk ka rrezik që të ikë jashtë vendit.

“Ashpërsimi i masës, është me rrezikun për ikje. Zoti Berisha nuk ka rrezik të ikë. Ai është c çdo dy javë në Kuvend. Kjo masë detyrim paraqitje rrjedh nga një masë antikushtetuese. Sot gjykata shpalli dispozitivin.”, tha Gjokutaj.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: