Ambasada e SHBA ka bërë thirrje të interesuarve për të aplikuar në BKH të nxitojnë pasi deri nesër është afati i fundit për të dorëzuar aplikimet.

Në statusin zyrtar, ambasada amerikane shkruan se për ata që përmbushin kriteret kjo është një mundësi shumë e mirë për t’ub ërë pjesë e ekipit që do të punojë nën drejtimine  SPAK,  që do të hetojë shkeljet penale në fushën e krimit dhe korrupsionit të organizuar, si dhe do të garantojnë një strukturë të pavaruar.

Për më tepër një një link poshtë statusin, ambasada amerikane rikujton edhe kriteret që duhet të përmbushë një aplikant për BKH, institucionin e ri të drejtësisë që pritet të jetë gati brenda këtij viti.

 

 

STATUSI NGA AMBASADA E SHBA

??️ | Aplikimet për hetuesit specialë të BKH-së janë të hapura edhe për një ditë. ÇDOKUSH që përmbush kriteret e kërkuara mund të aplikojë për këtë mundësi shumë të mirë për t`u bërë pjesë e një ekipi që do të punojë nën drejtimin e Prokurorëve të SPAK për të hetuar shkeljet penale në fushën e korrupsionit dhe krimit të organizuar, si dhe për të garantuar një strukturë të pavarur nga çdo ndikim i paligjshëm, i brendshëm apo i jashtëm. Nxitoni, kjo është mundësia juaj! Aplikimet duhen dorëzuar deri nesër, 29 shtator. Shihni kriteret e kërkuara dhe çdo gjë që duhet të dini përpara se të aplikoni duke klikuar këtu: https://bit.ly/342pGTS

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb