Laver Alla është një nga arbitrat më të njohur në Shqipëri dhe një prej emrave kryesorë të superligës. Ai është përfshirë në luftën me kohën për të shpëtuar sa më shumë njerëz që gjenden nën rrënojat e zonave të prekura nga tërmeti.

Laveri Postim
Laveri Postim

Alla, që në profesion është specialist pranë repartit zjarrfikës në Lushnjë, është i angazhuar në zonën ku gjendet hoteli i shembur “Miramare” duke dhënë kontributin e tij për të nxjerrë nga rrënojat qytetarët. Alla ka ndarë me miqtë e tij në Facebook momentin kur kanë shptuar një prej personave të mbetur nën rrënoja dhe shpreson që të gjejnë ende të tjerë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb