Drejtuesi politik i LSI në qarkun e Beratit, Ardit Çela ka publikuar në profilin e tij në Facebook foto të një ure në fshatin Lumas të Beratit, gjendja e së cilës lë për të dëshiruar.

Tek kjo urë me hekura e dërrasa, ai shprehet se kalojnë qindra banorë, nxnësit e shkollës, gratë dhe të moshuarit, të sëmurët gjithashtu, por pavarësisht ankesave që të rregullohet, banorët nuk i dëgjon askush.

Sipas Çelës, kur përkeqësohet moti e lumi fryhet banorët rrezikojnë seriozisht jetën, por qeveria i ka braktisur ata totalisht. Që situata të ndryshojë, ai thotë se populli duhet ta largojë këtë qeveri më 25 qershor me votën e tij.

STATUSI I PLOTE

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në Lumas 1.
Qindra familje kalojnë në këtë sajesë me hekura e me dërrasa që e quajnë urë, të ndërtuar nga vetë ata.
Gjëndja skandaloze. Rrezikohet jo vetëm aktiviteti i përditshëm për mijëra banorë, por jeta e njerëzve.
Ku do kalojnë fëmijët që do shkojnë në shkollë?
Ku do kalojnë gratë e të moshuarit?
Ku do kalojnë të sëmurët, apo familjet që u bje një hall?
Askush nuk ua hap derën.
Të papërgjegshmit në qeveri e në bashki, nuk e kanë mendjen tek puna e tek hallet e njerëzve, por tek drekat e darkat, tek vera, turshia e rakia!
Braktisje totale.
Në 25 prill, referendum popullor kundër atyre që e marrin djersën e fukarenjve, për t’ia dhuruar miliarderëve!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb