Nga Spanja në Zvicër, për t’u khyer sërish në Spanjë dhe më pas në Turqi. Për Armando Sadikun projektohet në verë e nxehtë sa I përket merkatos dhe të ardhmes në karrierën e tij. Sulmuesi përfundoi periudhën e huazimit te Lugano dhe do të kthehet te Levante, që ka edhe pronësinë e kartonit të tij.

Img 8221 1
Img 8221 1

Por qëndrimi i tij në La Liga është I pamundur, pasi klubi spanjoll nuk ka në planet e tij futbollistin e kombëtares së Shqipërisë. Për këtë arsye, Sadiku duhet të mendojë për një tjetër sistemim, diçka që nuk do të jetë e vështirë. Mediat turke bëjnë të ditur se sulmuesi kuqezi ka hyrë në listën e blerjeve të Trabzonspor.

Lugano Vaduz
Lugano Vaduz

Klubi i njohur i Superligës së Turqisë interesohet për 28-vjeçarin dhe duke qëndruar në atë që raportojnë mediat lokale gjatë kësaj jave do të nisë zyrtarisht tratativat për të marrë shërbimet e tij. Kampionati turk do të ishte një zgjidhje e mirë për Armando Sadikun, pas një sezoni aspak pozitiv. Pas dëmtimit të rëndë që “minoi” aventurën e tij në La Liga edhe huazimi te Lugano nuk ishte siç kishte ëndërruar.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: