TIRANE- Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Armando Sadiku pas kthimit dje në Atdhe i është kthyer përditshmërisë së tij. Sadiku njihet si besimtar i devotshëm mysliman, ndërsa sot ka shkuar në xhaminë Dine Hoxha’ në Tiranë, ku imam është Ahmed Kalaja.

Mësohet se futbollisti ishte i pranishëm në faljen e xhumasë. Sakaq, Kalaj njihet si mik i mirë i futbollistit tjetër të Kombëtares, Mërgim Mavraj.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: