Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit të fruthit në Armeni ka arritur në 201, raporton Qendra Kombëtare e Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve.

Raporti informon përmes Sputnik Armenia se 16 infeksione të tjera u zbuluan në një javë, duke përfshirë pesë fëmijë.

“Katër pacientë janë shtruar në spital dhe 105 qytetarë janë liruar”, thuhet në njoftim.

Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 138 janë fëmijë dhe 63 janë të rritur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: