Kievi është sulmuar gjatë ditës së sotme nga forcat ruse duke lënë edhe viktima.

Kryetari i Bashkisë së Kievit ka deklaruar se kjo që po bën Rusia është barbare dhe se qëllimi i vetëm i pushtuesit është të shkaktojë frikë dhe panik.

“Qëndroni vigjilent, ndiqni rregullat bazë që mund të ndihmojnë në shpëtimin e jetëve”, ka thënë ai.

Gjithashtu ai paralajmëron qytetarët që në momentin që dëgjojnë sirenat e alarmit të shkojnë menjëherë në strehimore.

“Të bashkuar do të fitojmë”, shton më tej kryebashkiaku.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: