Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë Tedi Blushi ka paralajmëruar se hapësira e gjelbër tek Piramida e Tiranës nuk do të ekzistojë më, pasi aty po ndërtohen mini-kulla betoni.

Në një postim në Facebook, Blushi akuzoi kryetarin aktual të bashkisë se është “armiku më i madh i gjelbërimit” që Tirana ka njohur.

Postimi i plotë:

Hapësira e gjelbër tek Piramida e Tiranës nuk do të ekzistojë më!
Në vend të barit, luleve dhe pemëve, Erion Veliaj ka mbjellë aty mini-kulla betoni!
Tirana nuk ka njohur kurrë një armik më të madh të gjelbërimit!

324096955 1621928608270062 2362301830781158162 N
324096955 1621928608270062 2362301830781158162 N

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: