LUBJANE– Kryeministri slloven Miro Cerar është shprehur i kënaqur që ish-kryeministrit Ramush Haradinaj i është kthyer pasaporta dhe ai tani do të jetë në gjendje të kthehet në Kosovë.

Ai ka thënë se ky rast nuk ka pasur prapavijë politike. Cerar këto komente i ka bërë në Milano të Italisë ku ka thënë se në të ardhmen duhet të bëhen ndryshime në sistem në mënyrë që të mos përsëriten raste të tilla.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: