ANGLI

Kompania gjigande farmaceutike AstraZeneca ka pranuar marrëveshjen për të prodhuar vaksinën anti- COVID të krijuar nga universiteti i Oksfordit.

Marrëveshja është pranuar që të mos ketë asnjë përfitim prej palëve si dhe vaksina të përdoret nga e gjithë bota nëse rezulton e efektshme

Tashmë eksperimenti anti- COVID i Oksfordit quhet ChAdOx1 nCoV-19. Filloi javën e kaluar dhe pritet që rezultatet e para tek njerëzit të jepen në mes të qershorit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb