Arsenal ka bërë një goditje në merkato duke firmosur me mbrojtësin anglez Ben White.

Ky i fundit është aktivizuar vitet e fundit tek Brighton & Hove Albion.


Tashmë ai do të jetë pjesë e ‘’Topçinjve të Londrës’’ teksa ai ka shkruar se tashmë Arsenal është shtëpia e tij e re dhe mezi pret të fillojë.teksa u grumbullua edhe në Euro 2020 nga Anglia.


‘’Të jesh këtu është absolutisht e pabesueshme’’- shkruan mbrojtësi White.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb