Arsenali mbetet tejet aktive në merkato. Gooners dëshirojnë të rikthehen kompetitiv dhe deri më tani kanë afruar Gabriel Jesus, Zinchenko dhe Fabio Viera.

Sipas Football Insider, Stan Kroenke, pronar i ‘Topçinjve’, ka dhënë ‘OK’ për të paraqitur një ofertë prej 71 milionë eurosh për Moussa Diaby, sulmuesin 23-vjeçar  të Bayer Leverkusenit.Futbollisti me pashaportë franceze ka qenë tejet i rëndësishëm për “Aspirinat” në sezonin që lamë pas, pasi ka shënuar 13 gola.

Aaa

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: