E përditshmja spanjolle AS shkruan se  Neymar që kur ka mbërritur tek ekipi i PSG ka vetëm një ide në mendje: të rikthehet te Barça.

Për të përditshmen spanjolle, “Neymar nuk ka qenë kurrë në gjendje të harrojë Barcelonën. As Barça. Pas një viti e gjysmë në Parc des Princes, braziliani ka ende të njëjtin qëllim:. Për t’u kthyer në Camp Nou ” Gazeta vazhdon të shpjegojë se braziliani e di se operacioni do të jetë shumë i vështirë, nëse jo i pamundur. Por ai do të bënte gjithçka të mundur për të joshur udhëheqësit katalanas dhe kështu të kthehej në “shtëpinë e tij të dytë”.

Sipas AS, burime shumë të njohura brenda klubit katalanas sigurojnë që “thirrjet e lojtarit janë konstante”. Problemi, sipas këtyre burimeve, është se Neymar nuk ka mundësi të largohet në verën e vitit 2019, por vetëm në vitin 2020, për 160 milionë euro.

Mediat iberike gjithashtu raportojnë një interes të mundshëm të PSG për Ousmane Dembélé, në një shkëmbim me disa variante. Por Barça nuk dëshiron  largimin e sulmuesit francez, marrëdhënia  e të cilit me Messin përmirësohet çdo ditë, ai është gjithashtu golashënuesi i tretë më i mirë i klubit katalanas këtë sezon.

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: