Shqipëria pret biletën për në Europian si vend i parë pas barazimit 0-0  ndaj Ishujve Faroe. Pas takimit, foli për mediat lojtar i i Kombëtares, Jasir Asani.

“Çdo kombëtare luan shumë fort dhe mbrohen nga minuta e parë. Gjithsesi kemi bërë një ndeshje shumë të mirë, besoj se jemi të lumtur se jemi në vend të parë. Gjithsesi ekipi kundërshtar nga minuta e parë ka qenë në mbrojtje. Edhe ne kemi pasur shanset tona. Gjithsesi fati nuk është gjithmonë. Të gjithë jemi të lumtur që jemi në vend të parë. Besoj se gjithë stafi janë të lumtur”, u shpreh Asani.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: