Ashley Graham lavdëroi “barkun e ri” të saj pas lindjes së tre djemve. “Ti dukesh shumë ndryshe, edhe pse unë të kam përdorur shumë”, ka shkruar modelja në një foto në Instagram Story të mërkurën teksa tregonte barkun e saj të zhveshur.

“Por unë e vlerësoj,” përfundoi ajo. Ngarkimi në rrjetet sociale i kësaj fotoje erdhi gati 10 muaj pasi Graham, 35 vjeç, solli në jetë djemtë e saj binjakë Malachi dhe Roman.

Të vegjlit iu bashkuan vëllait të madh Isaac, 2 vjeç, i cili lindi në janar 2020.

Ish-prezantuesja e “American Beauty Star” ka treguar me krenari ndryshimet e trupit të saj pas lindjes përmes Instagramit që kur u bë nënë. “Duke postuar këtë video ju them se trupi juaj do të jetë i bukur dhe në formën e tij reale pas lindjes,” shkroi ajo në një video në korrik duke kërcyer me të brendshme.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Ky është trupi im i fortë, pesë muaj pas lindjes, që kam qenë shtatzënë për dy vjet, ashtu sic eshte, me shpresën për të normalizuar më tej në çdo fazë të jetës.” Muajin e kaluar, Graham i tha People se strijat e saj i kujtojnë asaj se ajo është një “superheroinë”.

“Trupat tanë janë ndërtuar për ta bërë këtë. Është një gjë kaq e bukur të jesh në gjendje të lindësh”, tha ajo, duke vënë në dukje se pozitiviteti i trupit të saj “vjen dhe shkon”. Vajza e kopertinës së rroba banje të Sports Illustrated falënderoi “sistemin e saj të madh të mbështetjes” për ndihmën e tyre në udhëtimin e saj. Kur mbante në krahë djemtë e saj, ylli i atëhershëm shtatzënë zgjodhi të mos peshohej. “Ka qenë vërtet e dobishme për mua sepse shëndeti im nuk përcaktohet nga pesha ime,” shpjegoi ajo për PopSugar në një intervistë të nëntorit 2021. “E di që po kujdesem shumë për veten dhe djemtë”, tha Graham.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: