Rekord i ri për Cristiano Ronaldon dhe Portugalinë. Ish-lojtari i  i Juventusit dhe Real Madridit arriti në 197 paraqitje për kombëtaren luzitane.

Numra të jashtëzakonshëm këta që e çojnë në krye të renditjes së të gjitha kohërave të paraqitjeve në të gjitha kombëtaret. Pra, askush nuk ka luajtur më shumë se CR7 me fanellën e përfaqësueses.

Portugezi ia kalon futbollistit nga Kuvajti, Bader Al-Mutaëa, një lojtar ende aktiv dhe që ka mundësi të përmirësojë rekordin. Pavarësisht viteve që kalojnë, Cristiano Ronaldo mbetet një nga më të mirët në historinë e futbollit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: