Pas shumë konfirmimeve nga të gjitha anët, Kristjan Asllani do të bëhet një lojtar i Interit. Edhe pse zyrtarizimi nuk ka ardhur ende, në Itali kanë bërë publike edhe detajet.Bëhet fjalë për një marrëveshje 14 milionë euro plus 2 bonuse. Kanë qenë pikërisht këto shifra për të cilat kanë rënë dakord Interi dhe Empoli.

Klubi nga Milano do të nënshkruajë me futbollistin shqiptar një kontratë 5 vjeçare. Asllani do të zbarkojë në mesjavë në Milano, për t’iu nënshtruar vizitave mjekësore.Te Interi janë të sigurtë se kanë bërë një afrim të rëndësishëm për të ardhmen.

Fr
Fr

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: