Në raportimin e parë për zgjedhjet në vend, Associated Press, thekson se vendoret 2015 janë një hap kyç për Shqipërinë për mundësinë e çeljes së negociatave për antarësimin në Bashkimin Europian.
AP vë theksin te përballja e Tiranës mes shumicës dhe opozitës, ku janë vënë përballë një Ministër dhe një deputet.
Associated Press shkruan se keto zgjedhje monitorohen nga 200 vëzhgues dhe sipas ligjit rezultati zyrtar duhet të dalë jo më vonë se tri ditë pas ditës së votimit.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: