Atalanta ka filluar sezonin e ri me një fitore bindëse ndaj Torinos në transfertë. 4 gola kanë shënuar zikaltërit për ta nisur Serinë A ashtu siç e mbyllën.

98 gola shënoi vitin e kaluar Atalanta, teksa duket se nuk e ka harruar ‘zanatin’ e vjetër.

Madje jo larg, 9 muaj më parë Atalanta shpartalloi 0-7 Torninon në fushën e kësaj të fundit. Por sot shënoi 4 teksa edhe Torino shënoi 2 por pa mundur të evitojë humbjen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb