Mbrëmja e sotme rikthen “Uefa Champions League” dhe derbin më të dyluftuar në vitet e fundit, Real Madrid-Atletico Madrid. Dy skuadrat e Madridit gjejnë për herë të tretë brenda katër viteve njëra-tjetrën në kompeticionin më të lavdishëm europian.

Më parë dy skuadrat janë ndeshur në finalet e viteve 2014 dhe 2016 ku fitues kanë dalë “mbretërorët” e Fiorentino Perez.

Simeone kërkon me çdo kusht të hakmerret pasi në mendjen tij hidhërimi nuk është zbehur aspak për dy finalet e humbura ku i kanë mohuar madrilenëve të “vegjël” kupën me ‘veshë të mëdha’.

Për këtë arsye në sfidën e parë që luhet në “Santiago Bernabeu”, argjentinasi “cholo” ka zgjedhur këtë 11-she: Oblak, Filipe Luis, Godín, Saviç, Hernandez, Koke, Gabi, Saul, Karrasko, Grizman, Gameiro.

Ndërsa Zinedin Zidan përgjigjet me: Navas, Karvahal, Serxhio Ramos, Varane, Marselo, Kros, Modriç, Kasemiro, Isko, Ronaldo, Benzema.

auto_Screenshot_71493747008

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb