Mijëra pushues kanë zgjedhur bregdetet shqiptare përgjatë gjithë sezonit veror.

Një nga plazhet më të frekuentuara, si nga turistët vendas e të huaj është Gjiri i Lalzit.

Në një nga restorantet në bregdetin e njohur, atmosfera ka qenë “elektrizuese”. Pushues të shumtë nga Kosova kanë festuar nën ritmet e muzikës shqiptare dhe kanë shijuar birrën Korça.

Në video, ata shihen teksa tokin gotat dhe argëtohen nën shoqërinë e njëri-tjetrit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb