Bashkëshortja e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Aurela, poston në rrjetin social “Instagram” një foto të rrallë të shkrepur në vitin 1918 të degës 21 të Shoqërisë “Vatra” në Amerikë.

Aurela Basha shkruan se në foto janë edhe gjyshi i saj, Sino Bozhaj, dhe stërgjyshi Duro Zyka.

“Ne kete foto te vitit 1918 te deges 21 te shoqerise Vatra ne Amerike, jane edhe gjyshi im Sino Bozhaj dhe stergjyshi im Duro Zyka, bashke me burra te tjere nga Nivica, Rexhini, Mezhgorani, Benca dhe Lekdushi. #shqiptaretneamerike #shoqeriavatra #diasporashqiptare 🇦🇱🦅🦅🇦🇱”, shkruan Aurela Basha.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aurela Basha (@basha_aurela)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb