Një nuse myslimane në Australi, Mannal Kasem, ka bërë një akt të pazakontë dhe prekës: Ditën e dasmës së saj, ajo ka vendosur buqetën e saj të luleve në memorialin e viktimave që u vranë javën e kaluar nga një pengmarrës radikal mysliman në sheshin “Martin Place”.

Veprimi i saj i ka bërë të lotonin, të pranishmit dhe të duartrokisnin.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb