AUSTRALI

Një nga vendet e para pas Kinës ku u shfaq COVID-19, Australia po planifikon të lehtësojë masat për të rifilluar ekonominë e vendit dhe lëvizjen e qytetarëve.

Kryeministri Scott Morrison tha nga Canberra se Australia duhet të rifillojë me rihapjen dhe për këtë qeveria do mblidhet të premten tjetër.

Deri më sot Australia ka raportuar 6 mijë e 766 të infektuar me COVID-19 dhe 93 viktima teksa janë 1 mijë raste aktive.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb