DeWayne Craddock, punonjësi i bashkisë së Virginia Beach, që vrau 12 kolegët e tij me pistoletë dhe u vra edhe vetë më pas, në një shkëmbim zjarri me policinë, i kishte shkruar një e-mail superiorëve të tij disa orë përpara sulmit, ku jepte dorëheqjen.

Lajmin e bëjnë të ditur autoritetet, të cilat po hetojnë për shkaqet e këtij agresioni.

Craddock, ka bërë me dije menaxheri i qytetit Dave Hansen, kishte një perfomancë të kënaqshme në punë dhe ishte i rregullt.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb