Një aeroplan ushtarak i Kremlinit është përplasur në një ndërtesë banimi në Rusi duke shkaktuar një shpërthim të madh zjarri.

Avioni hyri në bllokun e banesave në Yeysk, një qytet turistik në Detin Azov pranë Krimesë.

Aeroplani dyshohet se ishte një bombardues luftarak Su-34, motori i të cilit nuk u ndez siç duhet gjatë ngritjes, njoftoi agjencia ruse e lajmeve Interfax.

Mësohet se pilotët janë hedhur përpara përplasjes së tmerrshme. Fotot e pakonfirmuara që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë zjarrin që shpërthen nëpër ndërtesë.

88844747
88844747

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: