Gjykata e Tiranës zhvillon seancat pa praninë e mbrojtësve ligjorë. Teksa avokatët kanë bojkotuar seancat në shenjë proteste kundër hartës së re gjyqësore, në Gjykatën e Tiranës vijon puna.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se sapo kanë filluar seancat gjyqësore të masave të sigurimit pa pjesëmarrjen e mbrojtësve ligjore.

Nuk dihet ende mënyra se si do procedohet gjatë gjykimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb