Azerbajxhani ka mbyllur këtë rrugëtim të Nations League në vendin e dytë në Ligën C të Nations League. Ekipi i drejtuar nga Gianni De Biasi fitoi 3-0 në shtëpi ndaj kryesuesëve të Kazkhistanit.

Gjithçka u bë e thjeshtë për vendasit në Baku pas daljes me të kuqe të futbollistit të mysafirëve, Alip. Alip mori të dytin të verdhë në harkun e 2 minutave. Azerbaxhajni shënoi 3 gola në pjesën e dytë me  Marochkin, Ozobic dhe Nuriev.

Ky edicion për ekipin e ish trajnerit të Shqipërisë, De Biasi mund të konsiderohet pozitiv, duke patur parasysh se ka lënë mbrapa Kombëtare si Slovakia dhe Belarus.

Wd
Wd

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: