Kryeministri Edi Rama është përgjigjur ‘thatë’ kur është pyetur në “Real Story” në Neës24 për babain e tij dhe studimet e tij në Rusi.

Kështu të paktën e ka përcaktuar gazetari Sokol Balla deklaratën e kryeministrit dhe përjetimet e tij për vizitën në Rusi. Ai pohoi se babai i tij ka studiuar në Leningrad e më pas ka kaluar tek impresioni për Moskën, të cilën e kishte parë në 2005 për herë të fundit.

Sokol Balla: Babai juaj ka studiuar në Rusi?
Edi Rama: Po, në Leningrad. Unë kam qenë këtu si kryetar bashkie në 2005 është një ndryshim i jashtëzakonshëm dhe është një qytet shumë i bukur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: