Ka qenë seriali ‘Killing Eve’ që ka magjepsur në Bafta 2019. Trilleri me Sandra Oh ka marrë çmimin si seriali më i mirë dramatik, artistja më e mirë protagoniste (Jodie Comer) dhe jo protagonist (Fiona Shaw).


Cmim ka marrë edhe mini-seriali ‘Patrick Melrose’ dhe protagonisti i saj Beneict Cumberbatch, ndërsa statuja si interpretuesi më i mirë jo protagonist është marrë nga Ben Whishaw.


Aktorët më të mirë komik këtë vit kanë qenë Steve Pemberton dhe Jessica Hynes, ndërsa në skenën ndërkombëtare kanë fituar seritë amerikane ‘Succession’.


(da.xha/BalkanWeb)

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb