PRISHTINE- Familjarë të Isa Boletinit së bashku me kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtiri, janë takuar sot me kryeministrin Isa Mustafa për të diskutuar rreth ceremonisë së varrimit të heroit kombëtar në Boletin.

Pas takimit, kryebashkiaku i Mitrovicës tha se kryeministri Mustafa iu ka premtuar se ceremonia e varrimit të heroit kombëtar do të kryhet sipas kërkesës së familjarëve dhe komunës në vendlindjen e tij në Boletin, citojnë mediat kosovare.

Bahtiri tha se shefi i qeverisë pritet që këtë vendim të marrë në dy ditët e ardhshme. Por deri më tani askush nga qeveria nuk është deklaruar lidhur me këtë çështje.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: