Bajerni i Mynihut ka ndërmend që të provojë në këtë dritare merkatoje për të rrëmbyer një nga lojtarët më të mirë të skuadrës së Borusias së Dortmundit dhe për ta arritur diccka të tillë ka nevojë për ndihmën e… Real Madridit!

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, drejtuesit bavarezë janë në kontakte me ata madrilenë për të marrë informacione më të detajuara rreth Akraf Hakimit, anësorit të djathtë në pronësi të Realit dhe i huazuar në Dormund.

Bajerni kërkon anësorin maroken për të plotësuar kërkesën e trajnerit Flik, që për pjesën e mbetur të sezonit ka kërkuar një lojtar të ri për të mbuluar atë rol në fushë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb