Gareth Bale u bashkua pak ditë më parë me Los Angeles. Pas përvojës me Real Madrid, ylli nga Wales zgjodhi të vijojë karrierën në MLS amerikane. Për këtë afrim ka folur edhe trajneri i Los Angeles, Steven Cherundolo, i cili shprehet se futbollisti nuk di vinte te kjo skuadër, nëse do ishte më i paguari.

“Në fund, Gareth ishte i gatshëm të vinte pavarësisht se nuk ishte një nga ata që fitojnë më shumë. Në të kundërt, transferimi do të ishte i pamundur” – tha ai.

Rg
Rg

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: