Ekipi i Tiranës në basketboll ka mundur për herë të dytë skuadrën kosovare të Trepçës në kuadër të Balkan Leagues.

Në sfidën e parë Tirana luajti në fushën e vet ndërsa në të dytën, ishte pallati i sportit  “Minatori” ai që e priti këtë takim ndërmjet shqiptarëve.

Rezultati i përgjithshëm ishte 68-74 në favor të miqve që për të dytën herë radhazi treguan se ishin më të fortë.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb