Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se në fund të vitit 2019 figurojnë 83 mijë të punësuar më shumë në biznesin e vogël sesa në 2013.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook numri dy i PS Balla thekson se për këtë shifrat e ekonomisë flasin vetë dhe janë të dokumentuara në regjistrat e llogarive të shtetit.

Sipas Ballës, rritjen e konfirmojnë edhe vetë Saliu dhe Luli, të cilët kanë shtuar bizneset e tyre gjatë këtyre shtatë viteve.

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES ?

shifrat e ekonomisë flasin vetë dhe janë të dokumentuara në regjistrat e llogarive të shtetit, ku në fund të vitit 2019 figurojnë 83 mijë të punësuar më shumë në biznesin e vogël sesa në 2013. Madje këtë e konfirmojnë edhe vetë Saliu dhe Luli, të cilët kanë shtuar bizneset e tyre gjatë këtyre shtatë viteve.

Whatsapp Image 2020 09 26 At 9.58.16 Am
Whatsapp Image 2020 09 26 At 9.58.16 Am

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: