Deputeti i PD-së, Dashnor Sula i është kundërpërgjigjur ironisë së ministrit Tualant Balla, i cili tha se ai duhet të votonte amnistinë penale, pasi kishte marrë votat e të dënuarve të Peqinit.

Sula tha se në të dënuarit votojnë PS-në.

“Të burgosurit votojnë PS se aty janë në shumicë anëtarë të PS, pasi janë në burg. Automatikisht votojnë për PS. Këto janë fakte. Është vëllai i një deputeti apo ministri të PD. Ju keni konsumuar një vepër penale të moskallëzimit të krimit. Sa për pastrimin që duhet t’i bëhet policisë, është e drejtë, por nuk ia dilni dot. Jo vetëm këtë, por dhe administratës.”, tha ai.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb