Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, ka njoftuar sot se është marrë i pandehur ish-oficeri i policisë, Emiljano Nuhu, i cili denoncoi kërcënimet e deputetit socialist, Rrahman Rraja, dhe pjesëtarëve të fisit të tij, ndaj policisë, në kohën kur u publikua skandali i dhunimit të Xhisiela Malokut nga djali i ligjvënësit Rraja.

Në një deklaratë për media, Balla ka deklaruar se Emiljano Nuhu ishte një tjetër aktor i telenovelës Basha-Berisha, që u përdor në dramën e vajzës nga Fushë Kruja.

“Sot kemi fituar një betejë tjetër. Tashmë prokuroria ka marrë një tjetër të pandehur, një aktor tjetër të telenovelës Basha-Berisha, ish-oficerin e policisë Emiljano Nuhu. Ky i fundit ishte njeriu i Bashës, që u përdor në dramën e vajzës nga Fushë Kruja, mbi bazën e të cilës Basha ngriti një dallgë të madhe, që mori vëmendjen e publikut për disa jave dhe sot Basha e përdor thjesht si kujtesë të të shumë historive që ka shpikur vetë, por e vërteta është se ai ka rënë vetë brenda.

Shpiku Babalen dhe ra vetë brenda, pastaj erdhi Emiljano Nuhu dhe ra sërish brenda. Gjykata dënoi Bashën si shpifës, ndërsa që drejtësia e Holandës kërkon marrjen në pyetje të tij. Është turp për demokratët e thjeshtë, që po shpërdorohen sot në disa bashki për të mbrojtur Lulzim Bashën nga ndëshkimi dhe përfshirja e turpshme e PD në një financim me oligarkë rusë.

Pas këtij vendimi gjykate, prokuroria të vijojë të mbyllë hetimet për skandalin më të rëndë financiar në Shqipëri dosjes “CEZ”, ku i pari në listë i akuzuar është Sali Berisha për 419 milionë euro dhe më poshtë gjithë ata ish-ministra, përfshirë dhe Nuel Kalaj, që nuk gjendet nga policia. Sot kam fituar një betejë tjetër, beteja për të zbardhur gjithë akuzat tona, edhe kur ishim në opozitë”, ka deklaruar Balla.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb