Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në një vizitë në Emiratet e Bahkuara Arabe.

Numri dy i PS, Balla ka dhënë këtë të diel një intervistë për televizionin arab “Al Arabiya”.

Përmes një postimi në Twitter Balla deklaron se ka folur lidhur me marrëdhëniet e Shqipërisë me vendet e Lindjes së Mesme.

Balla gjithashtu shkruan në shënimin e tij në “Twitter” se Shqipëria po bëhet një destinacion i rëndësishëm për turizmin.

Postimi i Taulant Ballës:
“I nderuar për vizitë
@AlArabiya_Eng
@AlHadath
#MBC #MBC #UAE dhe të flasim për marrëdhëniet e Shqipërisë me vendet e Lindjes së Mesme. Shqipëria po bëhet një destinacion i rëndësishëm për turizmin dhe investimet. Faleminderit
@ 7yhy
për ftesën tuaj”, shkruan Balla.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb