ELBASAN

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi disa takime me banorët e qytetit të Elbasanit.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, numri dy i PS, Taulant Balla deklaron se ndihet krenar që Shqipëria nuk mbeti mbrapa askujt në këtë ofensivë për asgjësimin e rrezikut të Armikut të Padukshëm.

Sipas Ballës, pas vaksinimit të mjekëve, infermiereve dhe stafeve mjekësore do të fillojë edhe vaksinimi i moshave të treta dhe të personave vulnerabël.

Postimi i plotë:

Biseda me banorë të Elbasanit. Krenar që Shqipëria nuk mbeti mbrapa askujt në këtë ofensivë për asgjësimin e rrezikut të Armikut të Padukshëm🇦🇱🌼 Falë përpjekjeve të Kryeministrit Rama, Kuvendi ratifikoi marrëveshjen me Pfizer për vaksinën anti-Covid19. Pas vaksinimit të mjekëve, infermiereve dhe stafeve mjekësore do të fillojë edhe vaksinimi i moshave të treta dhe të personave vulnerabël.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb