TIRANË

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla ka ripostuar mesazhin e kreut të PD-së Lulzim Basha në “Twitter” kushtuar 4 “Dëshmorëve të Atdheut, të vrarë në krye të detyrës.

Balla e shoqëron postimin me një mesazh në të cilin thotë se dora kriminale e lidhur me Lulzim Bashën në zgjedhjet e 2009, u mbështet nga “komandanti” policisë që tradhtoi dëshmorët. Ai thekson se drejtësia vonon por nuk harron.

“Nderim dhe respekt dëshmorëve. Ne nuk harrojmë se dora kriminale e lidhur me LBPD në zgjedhjet e 2009, u mbështet nga “komandanti” policisë që tradhëtoi dëshmorët. Ky u gradua&promovua nga Lulezim Basha Ministër i Brendshëm vetëm një muaj më pas. Drejtësia vonon, por s’harron”, shkruan Balla.

Balla Twitter
Balla Twitter

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb