Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e 107-vjetori i shpalljes së Pavarësisë me fjalët e Ismail Qemalit.


Postimi i plotë:


Ismail Qemali më 28 Nëntor 1912:


…“Ja, pra, ky është Flamuri Ynë i kuq e me shqiponjën dykrenare të zezë në mest.

Dhe tani, të gjithë bashkë, si një trup i tërë dhe i pandarë, le të punojmë për t’a mburuar, për t’a përparuar e për t’a qytetëruar si i ka hije Atdhenë t’onë të Lirë…”

Rroftë Flamuri!

Rroftë Shqipëria!

Whatsapp Image 2019 11 28 At 12.56.00 Pm (1)
Whatsapp Image 2019 11 28 At 12.56.00 Pm (1)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb