Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka uruar Memli Krasniqin për zgjedhjen e tij si Kryetar i PDK-së në Kosovë.

Përmes një postimi në Twitter, Balla deklaron se PDK-ja është një parti me kontribut të veçantë në shtet-formimin e Kosovës, në rrugën transformuese drejt BE dhe partneritetin e ngushtë me SHBA.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

#PDK🇽🇰 është një parti me kontribut të veçantë në shtet-formimin e Kosovës, në rrugën transformuese drejt BE🇪🇺dhe partneritetin e ngushtë me SHBA🇺🇸. Urimet më të mira mikut tim @MemliKrasniqi për zgjedhjen e tij si Kryetar i #PDK. Suksese!🇦🇱🤝🇽🇰

5f4324b8 1014 43fe 8fb7 F40307922902
5f4324b8 1014 43fe 8fb7 F40307922902

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb